گروه پناهی

قیمت کاهو آیسبرگ

قیمت کاهو آیسبرگ

10

دى
1400
قیمت کاهوی ایسبرگ صادراتی در هر کیلو تا زمان نگارش این مقاله همانطور که پیشتر به آن اشاره شد حدود 2 هزار و پانصد تومان در هر کیلو است.  

بهای خرید برای کاهوی ایسبرگ در ایران که یکی از تولیدکنندگان عمده این محصول است و آن را به خارج از کشور نیز صادر می کند، بسته به مقدار خرید متغییر است. اگر ایسبرگ را برای مصرف شخصی و خانگی خرید کنید باید برای هر کیلو قیمتی  در حدود 8 هزار و 900 تومان بپردازید، البته این قیمت ممکن است در فروشگاه های مختلف اندکی بالا  یا پایین شود. قیمت کاهوی ایسبرگ برای خرید با حجم بالا به اندازه استفاده در رستوران و فست فود ها چیزی حدود 7 الی 8 هزار تومان برای هر کیلو محاسبه می شود؛ اگر کسی بخواهد کاهو را در مقیاس بالا خرید کند این قیمت به کیلویی 2 هزار و پانصد تومان هم می رسد که بیشتر برای کارخانه داران و صادر کنندگان این محصول است و شامل فروش تکی و فروشگاهی نمی شود.  

جهت مشاروه، خرید و قیمت کاهو آیسبرگ با ما تماس بگیرید

تماس با ما

فروش کاهو آیسبرگ

فروشندگان کاهوی ایسبرگ را بصورت عمده، نیمه عمده و تک فروش، می توان دسته بندی کرد. فروشنده این محصول می تواند، صاحب یک میوه فروشی باشد که به صورت تکی آن را می فروشد. هجره داران در میدان بار نیز این کاهو را بصورت نیمه عمده می فروشند. فروشندگان اصلی کاهوی ایسبرگ  کشاورزانی هستند که آن را  پرورش می دهند. این روزها که فضای مجازی و اینترنت همه ابعاد زندگی بشر را در بر گرفته. برای فروش این محصول هم مانند دیگر محصولات غذایی می توان فروش آنلاین را نیز در نظر گرفت.

 

خرید کاهو آیسبرگ

کاهوی ایسبرگ در فروشگاه های آنلاین، فروشگاه ها و هایپر مارکت های درون شهرها ، میوه فروشی ها و میدان های میوه و تره بار به وفور یافت می شود. خریدار بسته به شرایط خود می تواند از یکی از این راه ها اقدام به خرید کند. برای خرید هایی که حجم بالا دارند در اینترنت آگهی های بسیاری وجود دارد و حتی وبسایت هایی وجود دارند که فاصله میان کشاورز و خریدار عمده را از میان برداشته اند و هرکسی می تواند با یک سرچ ساده در موتور جست و جوی گوگل با یک فروشنده عمده آشنا شود، مکاتبه کند و در نهایت پس از اطمینان از همه چیز مقدار مورد نظر خودش را بخرد. یکی از دیگر از راه های خرید عمده مراجعه به میادین میوه و تره بار است. در آنجا کاهوی ایسبرگ در حجم بالا موجود است و اغلب عمده فروشان و خریدارن عمده در انجا معاملات خودشان را انجام می دهند. بیشتر کسانی که کاهوی ایسبرگ را برای صادرات خرید می کنند با کشاورزان و تولیدکنندگان این محصول که صاحب گلخانه ها و مزرعه های پرورش محصولات کشاورزی هستند ارتباط مستقیم دارند و حتی گاهی اوقات این تولید کننده یا همان فروشنده  است که بسته به نیاز خریدار سطح کشت خود را بالا یا پایین میاورد.       

صادرات کاهوی ایسبرگ از ایران

ایران مبدا صادرات کاهو است، امروز کاهوی ایسبرگ محصول ایران به کل کشورهای  منطقه مانند عراق، قطر، امارات، روسیه ،کویت و غیره صادر می شود.کشورمان سالانه چیزی حدود 100 هزار تن کاهو تولید می کند. ایران رتبه شانزدهم جهانی در صادرات این محصول را دارد و سهم سالانه صادرات کاهو از ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس 10 هزار تن در سال  است. کاهوی ایسبرگ بخاطر شرایط خاصی که برای رشد نیاز دارد در هر کشوری به اندازه مصرف آنجا رشد نمی کند و اگر هم رشد کند تنها در فصل ها و یا مناطق خاصی این امکان برایشان فراهم می شود، ولی از آنجا که ایران کشوری چهار فصل است ایسبرگ هم در هر فصل در یک استان کشور تولید می شود و این مهم موجب برتری ایران نسبت به رقبایش برای تولید محصول تازه شده است. تولید کنندگان زمستانی آیسبرگ در ایران استان های مازندران،ايلام، بوشهر و لرستان هستند، در فصل بهار نیز دوباره مازندران، یزد و گرگان این محصول را تولید می کنند، در فصل پاییز کرج و شهرری و شهریار و اصفهان ایسبرگ را پرورش می دهند؛ در فصل تابستان کاهوی ایسبرک را تقریبا در همه مناطق ایران می توان کشت کرد و نکته جالب دیگر اینکه شهر دزفول در تمامی فصل های سال  این محصول خوشمزه را تولید میکند.  برای صادرات کاهو خصوصا کاهوی ایسبرگ استفاده از بسته بندی مناسب به دلیل حساسیت این گیاه به گرما خیلی مهم است ، نگاهی که برای سلامتی محصول مورد توجه صادر کنندگان است ،نبود لکه سیاه بر روی برگ های محصول ، پژمرده نبودن آن و بسته مناسب تا در حین جابجایی له نشود . برچسب ها و تبلیغات به زبان کشور مقصد نیز از نکات مهمی است که صادر کننده کاهو باید به آن توجه کند.

قیمت صادراتی کاهوی ایسبرگ

قیمت کاهوی ایسبرگ صادراتی در هر کیلو تا زمان نگارش این مقاله همانطور که پیشتر به آن اشاره شد حدود 2 هزار و پانصد تومان در هر کیلو است.